20 years of experience

Naujienos

Aktualijos, įmonės naujienos, įdomūs straipsniai ir kt.
certificate en

ENTAFARMA pereina prie žaliosios elektros energijos naudojimo

2021-02-01

Siekdama mažinti veiklos įtaką klimatui ir didinti savo tiekiamų paslaugų ekologiškumą bei tvarumą, UAB ENTAFARMA pereina prie žaliosios elektros energijos naudojimo, kas ženkliai prisideda prie tvaresnės aplinkos kūrimo.

Nuo 2021 m. vasario 1 d. 100 % įmonės suvartojamos elektros energijos yra gaminama iš atsinaujinančių energijos šaltinių - saulės, vėjo ir vandens. Nuolat tobulėjančios atsinaujinančios energetikos technologijos padeda kompanijai ne tik sutaupyti ilguoju laikotarpiu, bet ir užtikrinti kuo didesnį veiklos tvarumą.

Įmonės sprendimas rinktis iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunamą energiją dera su Lietuvos energetikos vizija bei Europos Komisijos parengta ilgalaike ES energetikos strategija. Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje yra numatyta, kad iki 2030 m. 45% suvartojamos elektros bus gaminama iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

Puoselėdama ekologinį sąmoningumą įmonė siekia prisidėti prie CO2 emisijos mažinimo, taip pat daug dėmesio skiria efektyviam atliekų tvarkymui bei perdirbimui. Kadangi energijos iš atsinaujinančių šaltinių naudojimas leidžia gaminti produkciją su minimaliais CO2 išmetimais elektros energijai gauti, ENTAFARMA sprendimas pereiti prie žaliosios energijos išmetamo CO2 kiekį sumažino net ~82%.

Siekdama didinti švarios energijos naudojimą savo veikloje, bendrovė investuoja ir į nuosavą saulės energijos jėgainę. Dar šiais metais numatoma įdiegti 250 kWp elektrinę, kuri padės sutaupyti 32 tonas išmetamo CO2 kiekio per metus bei išsaugoti 4704 medžius, kurie būtų panaudojami kurui.

Bendrovės vadovybė tiki, jog ekologinis sąmoningumas ir investicijos į švariąsias technologijas kuria vertę aplinkai, žmonėms ir pačiam verslui.