20 years of experience

Naujienos

Aktualijos, įmonės naujienos, įdomūs straipsniai ir kt.
image1 2

ENTAFARMA įdarbina per karą savo namus palikusius Ukrainos piliečius

2022-03-16

ENTAFARMA, būdama socialiai atsakingu verslu, solidarizuojasi su kitomis Lietuvos verslo įmonėmis ir į savo gretas priima pirmąsias dvi Ukrainos pilietes.

Natalia ir Alina, prasidėjus kariniams veiksmams, buvo priverstos palikti savo namus ir ieškoti prieglobsčio Lietuvoje. „Kadangi pasienyje su Lenkija situacija buvo sudėtinga ir nežinojome ar mums leis išvykti, buvome priversti su kitais šeimos nariais keliauti per Moldovos, Rumunijos, Vengrijos, Slovakijos, Lenkijos teritorijas, kol pasiekėme Lietuvą. Mūsų kelionė truko tris paras. Pasiekusios tetos namus Širvintose, pagaliau visi pasijutome saugūs“ – teigia merginos. Įsikūrusios giminaičių namuose, merginos ėmė domėtis galimybėmis dirbti Lietuvoje: „Mūsų teta ne vienerius metus bendradarbiavo su Entafarma, todėl jos paskatintos kreipėmės dėl darbo. Nors mums papasakojo ir apie kitas įmones, tačiau nusprendėme kreiptis į Entafarmą. Tai lėmė tiek geri tetos atsiliepimai, tiek patogi įmonės lokacija, o galutinį sprendimą priimti padėjo teigiamas įspūdis, kurį paliko įmonės darbuotojai darbo pokalbio metu“. Nors Ukrainoje Natalia ir Alina dirbo buhalterinės apskaitos ir prekybos įmonėse, tačiau tiki, kad didelio noro dirbti ir įsitvirtinti Lietuvoje dėka, netruks priprasti prie darbo farmacijos srityje. „Esame dėkingos už suteiktą galimybę dirbti Entafarmoje. Norime tikėti, kad įgyta patirtis Lietuvoje bus mums naudinga ateityje, nes esame įsitikinusios, kad anksčiau ar vėliau mes vėl būsime namuose, Ukrainoje“.

Pasak ENTAFARMA generalinio direktoriaus Tauro Endriukaičio, kompanija visada buvo atvira kitų tautybių darbuotojams, bet žinoma, šiuo atveju pirmoje vietoje yra solidarumas su Ukraina. „Dėl karo savo šalį turėjusiems palikti žmonėms labai svarbu savo mintis atitraukti nuo juos palietusios tragedijos. Kasdieninė veikla, buvimas komandos dalimi, bendravimas su platesniu žmonių ratu, padeda emocinei nuo karo pabėgusių žmonių pusiausvyrai. Žinoma, šalia psichologinio palaikymo, šiems žmonės labai svarbu ir pastovios pajamos, padedančios jaustis savarankiškai ir užsitikrinti savo poreikius“, - teigia įmonės vadovas.

ENTAFARMA palaiko ne tik į Lietuvą atvykusius Ukrainos piliečius, bet aktyviai padeda ir šalyje likusiems gyventojams. Nuo karo pradžios įmonė jau yra skyrusi paramą medikamentais, medicinos priemonėmis ir lėšomis už ~ 50 000 EUR.