20 years of experience

Naujienos

Aktualijos, įmonės naujienos, įdomūs straipsniai ir kt.
karolis mieliauskas ft 1

ENTAFARMA padeda siekiantiems daugiau

2019-10-10

ENTAFARMA, siekdama nuolat tobulėti ir įveikti su tuo susijusius iššūkius, skatina tobulėti ir kitus bei remia pasiryžusius ambicingiems išbandymams.

2019 metais  ENTAFARMA prisidėjo prie ambicingų keliautojo ir nuotykių ieškotojo Karolio Mieliausko iššūkių – motociklu pasiekti šalčiausią apgyvendintą žemės vietą – Sibiro gilumoje tūnantį Oimjakono kaimą bei motociklu apkeliauti pasaulį per 40 dienų.

The Coldest Ride – kelionė -75°C laipsnių šaltį

Sausio mėnesio pabaigoje, spaudžiant didžiausiems šalčiams, Karolis Mieliauskas išsiruošė į Rusijos šiaurėje, dar už šalčiausiu pasaulio miestu pripažinto Jakutsko esantį Oimjakoną. Per savaitę jis su automobiliu iš paskos važiavusia komanda įveikė šalčiausius 1000 kilometrų.

Kadangi informacijos apie apie važiavimą motociklu per speigą nebuvo, Karolis 12 mėnesių kelionei ruošėsi vadovaudamasis daugiausiai savo žiniomis ir nuojauta. Prieš kelionę buvo atlikta apie 40 motociklo patobulinimų.

Kelionės metu visos komandos laukė ne vienas rimtas išbandymas. Važiuojant „Kaulų keliu“, Kolymos greitkeliu, kuris pavadintas taip šiurpiai, nes daugybės žuvusių darbininkų kaulai buvo panaudoti statant kelią, ėmė lūžinėti laidai. Remonto darbai mūvint plonomis pirštinėmis prie -40 nemenkas fizinis ir psichologinis žaidimas. Komandos technikui teko užtrukti apie 1,5 valandos vietoje 15 minučių. Nemenkas ekstremalumas buvo važiuojant absoliučiai apledėjusiu serpentinu aukštai kalnuose. Kelio plotis sunkiai leido prasilenkti dviem automobiliams. Vaizduotę dar labiau papildė nuo skardžio nukritę sunkvežimiai.  

Pasukus Oimiakono link prasidėjo šalčio slėniai. Paskutiniajame iš jų padidinus greitį iki 130 km/h. jutiminė temperatūra pasiekė -75 laipsnius šalčio, tačiau tikslas pasiektas – komanda atvyko į šalčiausią gyvenvietę Žemėje.  1000 kilometrų ir 5 dienos nežmoniškame šaltyje ir Karolis su komanda Oimjakone.

„Aplink pasaulį per 40 dienų“

20 000 kilometrų motociklu per 40 dienų apvažiuojant pasaulį – toks šiai dienai naujausias Karolio Mieliausko įvykdytas iššūkis.

Per šiek tiek daugiau nei mėnesį vyras pervažiavo visą Aziją, skersai pervažiavo Šiaurės Ameriką ir užbaigė savo kelionę pervažiavęs Europą. Per tą laiką perskrido du, Ramųjį ir Atlanto vandenynus. Dėl muitinės užlaikyto motociklo jo kelionė buvo du kartus pakibusi ant plauko, tačiau galiausiai lietuvis savo tikslą įgyvendino ir grįžo į Lietuvą.  

Nors kelionės „Aplink pasaulį per 40 dienų“ metu nebuvo taip šalta, kaip Oimjakone, tačiau Rusijos platybėse (nuo Maskvos iki Vladivostoko daugiau nei 9 tūkst. km) lietus pylė kaip iš kibiro. O kai kurias vietoves, per kurias keliavo Karolis, buvo nusiaubę didžiuliai potvyniai. Įdomu tai, kad keliautojas rado labai daug panašumų tarp Sibiro magistralės ir kelio „Route 66“ Šiaurės Amerikoje. Pasak jo, ir vienur ir kitur  – dykynė.

Ekstremalios kelionės ir sudėtingas važiavimas Karoliui yra puiki aktyvios meditacijos forma. Pasak iššūkių mėgėjo, motociklas yra ideali priemonė, padedanti pasitikrinti savo galimybių ribas ir artimiau save pažinti stebint vidinius vandenynus, kvėpavimą, protą, jausmus ir viską, ką akys mato.